Ocieplanie pianką poddasza i dachu Katowice - Izolacje natryskowe

Ocieplanie pianką poddasza i dachu Katowice - Izolacje natryskowe

 ocieplanie pianką Katowice

Ocieplanie pianką

Ocieplanie pianką polega na użyciu pianki poliuretanowej, której właściwości sprawiają, że staje się jednym z najbardziej popularnych materiałów. Często można spotkać się też z określeniem izolacji natryskowej. Tego typu technika idealnie nadaje się do ociepleń domów mieszkaniowych, jak i hal czy magazynów. Aby podnieść efekt ekonomiczny swojego domu, dobrze jest pomyśleć o ocieplaniu już fundamentów, a następnie stropów, czy też ścian. Takie zabezpieczenie izolacyjne wpływa w wielkim stopniu na ograniczenia wydatków na ogrzewanie, ponieważ dobrze wykonana izolacja gwarantuję uniknięcie choćby mostków termicznych. Niezmiernie ważne jest też korzystanie z profesjonalnych materiałów, które posiadają certyfikaty jakości oraz sprzętu jak najwyższej klasy.

 ocieplanie poddasza dachu Katowice

Czy warto inwestować w ocieplanie pianką?

Tworzywo poliuretanowe jest jednym z bardziej cenionych materiałów, charakteryzuje się dużo większą efektywnością energetyczną niż standardowe materiały. Przez to ulegają one wyparciu. Wysokie parametry oraz odpowiednie wykonanie ocieplenia stanowią istotę całej usługi, której dodatkowym celem jest jak największa minimalizacja kosztów. Ma to miejsce głównie na drodze niższych kosztów ogrzewania, choćby dzięki uniemożliwieniu powstawania mostków termicznych.

Zalety ocieplania pianką poliuretanową

  • Minimalizacja kosztów poprzez zmniejszone koszta ogrzewania
  • Bezpieczeństwo dla środowiska, produkt łagodny dla alergików
  • Odporność na fizyczne uszkodzenia, takie jak zgniatanie lub ścieranie
  • Wysoka izolacja akustyczna, parowa oraz wodoszczelność

 izolacje natryskowe Katowice

Rodzaje pianek

W bogatej ofercie klient może się spotkać z kilkoma ich rodzajami, różniącymi się delikatnie parametrami. Najbardziej klasyczną i uniwersalną jest pianka polska, o odpowiednich właściwościach. W przypadku pianki holenderskiej wyróżnia ją wysoka gęstość, zwłaszcza w formie zamknięto-komórkowej. Za to pianka niemiecka posiada dużo wyższe parametry cieplne, więc będzie to dobry wybór jeśli klientowi zależy szczególnie na tym aspekcie.

Profesjonalny podział odróżnia piankę otwarto-komórkową od pianki zamknięto-komórkowej. Większa gęstość wersji zamkniętej sprawia, że pianki tego typu będą idealne do ocieplenia hal lub magazynów, które wymagają wysokiej izolacji. Zwłaszcza ceniona jest gazo-szczelność, czy też zapobieganie skraplaniu . Pianka otwarto-komórkowa powszechnie sprawdzą się jako ocieplenie ścianek działowych i stropów, z racji świetnej izolacji akustycznej, jak i termicznej. Te aspekty wywierają duży wpływ na efektywność ogrzewania, na którym można dużo zaoszczędzić, jeśli użyje się odpowiednich metod.