Ocieplanie pianką poddasza i dachu Małopolskie - Izolacje natryskowe

Ocieplanie pianką poddasza i dachu - Małopolskie | Izolacje natryskowe

ocieplanie pianką Małopolskie

Ocieplanie pianką poliuretanową

Ocieplanie pianką jest doskonałym sposobem ocieplania wszelkiego rodzaju budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych lub gospodarczych. Począwszy od ocieplenia fundamentów, aż po poddasze – efekttakiej izolacji natryskowej sprawia, że pianka staje się najczęściej polecanym materiałem na rynku. Jej innowacyjne właściwości zapobiegają utracie ciepła przez budynek, dzięki czemu istotna jestenergooszczędność z tego wynikająca. Warunkiem idealnej realizacji jest nie tylko wykorzystanie profesjonalnych materiałów, czy sprzętu wysokiej klasy ale co najważniejsze – doświadczenie firmy. Toono wpływa na jakość, z jaką będzie wykonane zlecenie i decyduje o tym, czy faktycznie będzie to wieloletnia inwestycja. Można się spotkać także z określeniem izolacji natryskowej, które jest jednoznaczne z typem ocieplania pianką.

ocieplanie poddasza dachu Małopolskie

Czy to się opłaca?

Wysoka efektywność energetyczna poliuretanowej pianki znacznie przewyższa tradycyjne materiały. Sprawia to, że izolacja z tego materiału staje się niesamowicie ekonomicznym wyborem. Minimalizacji ulegają straty cieplne całego budynku, co przekłada się na oszczędność na ogrzewaniu. Dodatkowo cały efekt ekonomiczny jest bardziej przyjazny dla środowiska. Wielu klientów potwierdza, że zdecydowanie się na ocieplanie pianką stanowiło dobry wybór. Popiera to dodatkowo wieloletnia gwarancja, która nie przewiduje problemów technicznych związanych ze zrealizowaną usługą ocieplania.

Zalety ocieplania pianką

  • Bezpieczna dla alergików
  • Przyjazna dla środowiska
  • Zmniejszone koszty ogrzewania z powodu doskonałej izolacji
  • Wysoka wodoszczelność Izolacja akustyczna i termiczna
  • Właściwości paro-szczelne
  • Odporność na ingerencje fizyczne – zgniatanie, ścieranie

izolacje natryskowe Małopolskie

Rodzaj pianek, z którymi można się spotkać

Charakterystycznym podziałem w przypadku pianek jest rozróżnienie pianki otwarto-komórkowej orazzamknięto-komórkowej. Dodatkowo istnieje kilka typów nazywanych zależnie od pochodzenia.

Pianka otwarto-komórkowa oferuje dobrą termoizolację oraz izolację akustyczną, co sprawia, że jestświetnym rozwiązaniem w przypadku ocieplania elementów budynków mieszkalnych, takich jakfundament, stropy, poddasza czy ścianki. Zamknięto-komórkowa za to posiada inna strukturę, o większejgęstości dzięki czemu jej parametry izolacyjne są jeszcze większe. Przez to często wykorzystuje się ją dohal przemysłowych, czy też magazynów. Wymagana jest wtedy duża izolacja termiczna, gazowa a nawetminimalizacja skraplania się wody.

Zależnie od pochodzenia można wyróżnić piankę niemiecką, która oferuje bardzo duże właściwościtermoizolacyjne. Holenderska za to z racji swojej gęstości bywa polecana do wymagających budynków,zwłaszcza w wersji zamknięto-komórkowej. Najbardziej optymalnym wyborem jest pianka polska, którejparametry pozwalają używać jej w standardowych projektach ocieplenia.