Ocieplanie pianką poddasza i dachu Śląskie - Izolacje natryskow

Ocieplanie pianką poddasza i dachu - Śląskie | Izolacje natryskowe

ocieplanie pianką Śląskie

 

Ocieplanie pianką poliuretanową PUR

Ocieplanie pianką Pur, inaczej zwaną poliuretanową aktualnie jest jednym z najpopularniejszych, jak i najbardziej cenionych sposób ocieplania elementów budynków. Można również spotkać się z inną nazwa, taką jak izolacja natryskowa. Istotnym elementem jest tu firma, której doświadczenie wpływa na efekt końcowy. Jako usługodawca będący wiele lat na rynku oraz dysponujący odpowiednim doświadczeniem, gwarantujemy świetny efekt nie tylko w budynkach mieszkaniowych, lecz także przemysłowych, czy rolniczych. Nawet ocieplenia samego dachu, poddasza oraz fundamentów nie stanowią problemu.

Podczas wykonywania izolacji natryskowych używamy tylko materiałów rekomendowanych producentów i sprzętu najwyższej klasy, dzięki czemu osiągamy wieloletnią trwałość.

ocieplanie poddasza dachu Śląskie

Czy ocieplanie pianką się opłaca?

Jeśli zależy Ci na ekonomicznym wyborze, który sam będzie pracował na swój efekt warto zastanowić się nad zaletami ocieplania pianką poliuretanową. Materiał ten wyróżnia się szczególnie najwyższą efektywnością energetyczną w porównaniu do klasycznych materiałów. Dzięki tym właściwościom cały budynek zostaje doskonale zaizolowany, a koszty ogrzewania znacząco spadają – nawet 0 50%.

Jakie są zalety ocieplania pianką PUR?

Największy efekt można zaobserwować na zmniejszonych kosztach ogrzewania, oraz właściwościach technicznych; wodoszczelności, izolacji akustycznej i paro-szczelności. Dodatkowo odporność na zgniatanie, jak i ścieranie sprawia, że jest to niezwykle wygodny w użytku materiał. Poza tym okazuje się, że pianka poliuretanowa jest doskonała dla środowiska, a szczególnie bezpieczna dla alergików.

izolacje natryskowe Śląskie

Typy pianek poliuretanowych

Podstawowym podziałem, który funkcjonuje jest rozróżnienie na piankę otwarto-komórkową oraz zamknięto-komórkową. Pierwsza z nich zwykle wykorzystywana jest w celu ocieplenia poddaszy, oraz w domostwach do ścianek działowych. Charakteryzuje się dużą izolacją termiczną i akustyczną, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych.

Druga pianka poliuretanowa występuje najczęściej w halach i magazynach, gdzie liczy się dobra izolacja termiczna. Oprócz tego istotna jest kwestia gazo-szczelności oraz zapobieganiu skraplania się, a nawet hydroizolacji. Wszystkie te właściwości wymagane są po to, aby w budynku panowały określone warunki.

Szerokie i nowoczesne zastosowanie tego typu ocieplenia sprawia, że wyparciu ulegają tradycyjne materiały.

Spośród wielu typów pianek znaleźć można trzy generalne, które stanowią optymalną i idealną propozycję do izolacji natryskowych.

Niemiecka pianka poliuretanowa jest pierwszą propozycją, jeśli klientowi zależy na wysokich parametrach cieplnych. Gdy docelowym efektem jest wysoka gęstość warto sprawdzić piankę holenderską, która ma zaskakujące parametry szczególnie w wersji zamknięto-komórkowej. Uniwersalny i bezpieczny wybór stanowi pianka polska, której właściwości idealnie wpasowują się w większość standardów.